W dniu 15.11.2019 roku w Centrum Elektrycznym w Białymstoku  odbyła się IV Konferencja Techniczna.  „Nowe technologie wykorzystywane przy budowie linii SN” stanowiły temat tego wydarzenia.

Spotkanie oficjalnie otworzyli i przywitali gości przedstawiciele firmy Eltron oraz IEZD: Mariusz Klewinowski oraz Krzysztof Kobyliński. Obecni byli również Dyrektorzy Regionalnych Oddziałów z Bielska Podlaskiego, Białegostoku, Ełku oraz Łomży.

Konferencja Techniczna jest to wydarzenie naukowe dla grona ludzi związanych z branżą elektroenergetyczną. Z roku na rok cieszy się ona zwiększonym zainteresowaniem i gromadzi coraz szersze grono uczestników.  Wśród nich znaleźli się m.in. projektanci z branży elektroenergetycznej regionu północno-wschodniego, a także właściciele i przedstawiciele firm wykonawczych.

Konferencja to nie tylko źródło wiedzy merytorycznej. W jej programie zostały uwzględnione również elementy pozwalające na zdobycie umiejętności praktycznych. To wszystko dzięki udziałowi i prezentacjom ekspertów reprezentujących firmy: DELKAR, NEXANS,NKT,ENCO oraz IEZD.

Wydarzenie to dało również możliwość wymiany wiedzy uczestników i licznych dyskusji. Tym samym, udział w prelekcjach, a także konfrontacja teorii z doświadczeniem współuczestników wzbogaciły wiedzę gości z zakresu nowych rozwiązań w dziedzinie elektroenergetyki. Zakończenie szkolenia zwieńczyła uroczysta kolacja w gronie uczestników.